Komunikat nr 1 SATG z 2021

Kielce 16.09.2021 r.

                                                                       Komunikat nr 1  SATG w Kielcach

                                                                                   z dnia 16.09.2021 roku              

                                                                                               

            Serdecznie dziękujemy Profesorkom i wszystkim Absolwentom Technikum Geologicznego w Kielcach, którzy dokonali wpłaty na rzecz przeniesienia i odnowienia rzeźby Hilarego Mali z ul. Szkolnej w Kielcach na teren Ogrodu Botanicznego przy ul. Karczówkowskiej.

Zgromadzone środki pozwoliły  nam na przeprowadzenie konkretnych działań operacyjno-technicznych. Zorganizowaliśmy kilka spotkań z Dyrekcją Geoparku (właściciel Ogrodu Botanicznego) i Spółdzielnią Mieszkaniową „Armatury”(na której terenie znajduje się rzeźba), celem dokonania uzgodnień merytoryczno-formalnych i technicznych. Spotkaliśmy się tu z dużą życzliwością i zrozumieniem naszej inicjatywy.

Uzgodniliśmy także z wykonawcą rzeźby Hilarego Mali panem Gustawem Hadyną wyjaśniając sprawy dotyczące ‘praw autorskich”.

Podsumowując nasze działania i wysiłki doprowadziliśmy do wspólnego spotkania i spisania stosownej notatki w dniu 02.09.2021 r., którą w załączeniu przedstawiamy.

UWAGA: Zamówiliśmy również mszę świętą „Barbórkową” w dniu 4 grudnia 2021 roku o godzinie 17,00 w klasztorze na Karczówce z tej okazji, na którą wszystkich serdecznie zapraszamy.

Jeżeli obostrzenia dotyczące Covid – 19 zezwolą zarezerwowaliśmy po tej uroczystości Barbórkę absolwencką  w lokalu ”Dworek Bińkowskiego” Na Stadionie (podobnie jak w latach ubiegłych). Na temat imprezy ukaże się oddzielny komunikat.

 

 

 

Prezes Honorowy SATG                                                                              Prezes SATG w Kielcach

Pierwszy Absolwent TG. W Kielcach                     

Stanisław Dziura                                                                                                       Jan Kowalski             

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.